Kaņepes kultūras centrā norisināsies saruna "Pirms. CIETUMS. Pēc."

Pirmdien, 25. martā, plkst. 19.00 Kaņepes kultūras centrā notiks saruna par cilvēka ceļu līdz noziegumam un prom no tā. Šajā pasākumā pirmizrādi piedzīvos animācijas īsfilma, kuras ieskaņošanā piedalījies hiphopa mākslinieks Ozols. Tā vēsta par puisi vārdā Bruno, stāstot par viņa pirmajiem likumpārkāpumiem, nokļūšanu ieslodzījumā un atgriešanos sabiedrībā. 

Kāpēc cilvēks izdara noziegumu? Kas notiek ar cilvēku soda izpildes laikā? Kāpēc ir būtiski palīdzēt ieslodzītajiem pēc soda izciešanas veiksmīgi atgriezties sabiedrībā? Lai rastu atbildes uz šiem un citiem ar tieslietu jomu saistītiem jautājumiem, Tieslietu ministrija (TM) sadarbībā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi (IeVP) un Valsts probācijas dienestu (VPD) aicina piedalīties sarunu vakarā un animācijas filmas pirmizrādē, lai kopā ar galveno īsfilmas varoni Bruno (iesauka – Čirix), labāk iepazītu procesus, kas saistīti ar kriminālsodu izpildi un resocializāciju. 

Ozols, animācijas īsfilmas balss, atgādina, ka Bruno pieredzes stāsts nav nemaz tik neparasts: "Mums visiem pastāv risks kļūt par Bruno! Varbūt mēs jau pazīstam kādu, kurš ir vai varētu kļūt par Bruno, visi ikdienā cīnāmies ar dažādiem apstākļiem un izaicinājumiem, mūsu filmiņas varonis šajā cīņā zaudēja. Nāc, noskaties un piedalies sarunā, lai uzzinātu vairāk par Bruno stāstu, tā tapšanu, un to, kas ar Bruno notiek pēc tam." 

Sarunā piedalīsies un savā pieredzē par ikdienu darbā dalīsies VPD vecākā eksperte, līdzgaitniece Krista Skara un IeVP Rīgas Centrālcietuma sociālā darbiniece Ilona Ceicāne. Plašāku ieskatu animācijas īsfilmas tapšanā sniegs mūziķis Ozols, animācijas īsfilmas balss, kā arī Uldis Birziņš, SIA Cineport izpilddirektors, kurš pastāstīs par piedzīvojumiem, pirmo reizi mūžā apmeklējot ieslodzījuma vietu, kā arī sniegs ieskatu animācijas īsfilmas tapšanas gaitā. 

Sarunu vadīs Aija Fedorova, Ieslodzījuma vietu pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste un Imants Mozers, Valsts probācijas dienesta sabiedrisko attiecību vadītājs. Ikvienam interesentam būs iespēja uzdot jautājumus vai izteikt savu viedokli par pasākumā pārrunātajām tēmām. Ieeja bez maksas. 

Iespēja pieteikties dalībai pasākumā līdz 25. marta plkst. 14.00, aizpildot formu šeit: https://ieej.lv/qzYYF 

Pasākumu rīko Tieslietu ministrija, Ieslodzījuma vietu pārvalde un Valsts probācijas dienests. Pasākums tiek organizēts Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētajā projektā “Tehniskā palīdzība Tieslietu ministrijai kā atbildīgajai iestādei informācijas un publicitātes pasākumu īstenošanā”. Projektu 85% apmērā finansē Eiropas Sociālais fonds un 15% ir valsts budžeta finansējums. 

Papildu informācija: 

Aija Fedorova 

Ieslodzījuma vietu pārvaldes 

Sabiedrisko attiecību speciāliste 

Tālr.: 67290261 

Mob.: +371 26367395 E-pasts: aija.fedorova@iev.gov.lv www.ievp.gov.lv