VIDEO: atskats uz sarunu festivālu "LAMPA"

Šogad sarunu festival “LAMPA” Valsts probācijas dienests piedalījās vairākās diskusijās. Visās diskusijās Valsts probācijas dienests kopā ar saviem sadarbības partneriem uzrunāja festivāla apmeklētājus par sabiedrības drošības veicināšanas jautājumiem – tika runāts par Valsts probācijas dienesta speciālistu darbu un par sabiedrības līdzdalību probācijas uzdevumu īstenošanā. Nozīmīga tēma, kas caurvijās diskusijās bija darbs ar jauniešiem – runājām par to cik nozīmīgi ir strādāt ar jauniešiem, lai mēs valsts iestādes un sabiedrība kopumā liktu stingrus pamatus veselīgai, veiksmīgai un drošai sabiedrībai jau šodienai un mūsu nākotnei. Diskusijā "Statistikas duelis" kopā ar Valsts valodas centru diskutējām par statistiku - cik objektīvi ir statistikas dati, kādu lomu to interpretācijā spēlē konteksts, un cik būtisks ir cilvēka faktors?

Diskusijas ar Valsts probācijas dienesta piedalīšanos hronoloģiskā secībā:

STATISTIKAS DUELIS
28.06. 14:00 - 15:00, VALDĪBAS MĀJA 24

VIDEO: https://bit.ly/2Xi2Wtk

RĪKO:

Valsts kanceleja

SADARBĪBĀ AR:

Valsts probācijas dienestu un Valsts valodas centru

APRAKSTS:

Vai iesniegumu skaita pieaugums par valsts valodas lietojumu liecina par problēmu palielināšanos vai par to, ka cilvēki kļuvuši drosmīgāki un līdzatbildīgāki? Vai izmaiņas atkārtotu noziegumu izdarīšanas statistikā liecina, ka dzīvojam drošāk? Cik objektīvi ir statistikas dati, kādu lomu to interpretācijā spēlē konteksts, un cik būtisks ir cilvēka faktors? Statistikas duelī meklēsim atbildi uz mūžseno jautājumu – kā ir patiesībā?

PIEDALĀS:

Ronalds Cinks - Valsts probācijas dienesta Mācību un pētījumu nodaļas pētnieks
Ilona Stare - Valodas kontroles departamenta Valodas kontroles Rīgas reģiona nodaļas vadītāja

 

PIEREDZES STĀSTI UN DISKUSIJA "KAM NO CIETUMNIEKA BAIL?"
28.06.2019 15:30 - 16:30, DZIRKSTELE SKATUVE 16

TIEŠRAIDES IERAKSTS: LMT Straume

RĪKO:

Bona Fide Latvia

SADARBĪBĀ AR:

Valsts probācijas dienests

Ieslodzījuma vietu pārvalde Biedrība "VSS-Artemīda"

APRAKSTS:

Vai bailes no “noziedzniekiem” un viņu atstumšana padara mūsu dzīvi drošāku? Pieredzes stāstos un diskusijās mudināsim auditoriju izprast izplatītākos iemeslus, kāpēc cilvēki izdara noziegumus, kā arī atklāt motīvus, kāpēc brīvprātīgie bez atlīdzības uzņemas strādāt jomā, kas vairumam šķiet nepatīkama vai biedējoša – palīdzēt likumpārkāpējiem uzsākt normālu dzīvi. Sarunā arī kopīgi meklēsim atbildes uz svarīgiem jautājumiem: kā reaģēt uz noziegumu? Kāds ir soda mērķis? Kas ir labākais veids, lai šo mērķi sasniegtu? Sarunā ar pieredzi dalīsies biedrības “Bona fide Latvia” brīvprātīgie, kā arī biedrības “VSS-Artemīda”, Ieslodzījuma vietu pārvaldes un Valsts probācijas dienesta pārstāvji.

PIEDALĀS:

Lolita Strode - mediatore
Anvars Zavackis - vadošais pētnieks Valsts probācijas dienestā un Ieslodzījuma vietu pārvaldē
Asnāte Zirne - Rīgas Stradiņa universitātes Sociālā darba programmas studente
Krista Skara- psiholoģe un mākslas terapeite

 

SARUNA "KAD DROSME UN DROŠĪBA SATIEKAS"

28.06.2019 23:00 - 00:00, SPULDZE SKATUVE 21

​VIDEO IERAKSTS: LMT Straume

RĪKO:

Latvijas Automobiļu federācija

SADARBĪBĀ AR:

Valsts probācijas dienests

APRAKSTS:

Vai ikviens no mums ir sasniedzis savus mērķus nekļūdoties? Droši vien nē. Šī būs diskusija par drosmi – par drosmi pieņemt kļūdīšanos, spēju adekvāti reaģēt uz savām un citu pieļautajām kļūdām, paturēt atvērtu prātu, lai radītu iespējas attīstībai un izaugsmei.

Latvijas Automobiļu federācija (LAF) iestājas par godīgu autosportu, kā arī nozīmīgu lomu redz jauniešu un brīvprātīgo iesaistei autosporta notikumos, un, pats svarīgākais, lai sacensības un to organizēšana būtu droša visiem – dalībniekiem, tiesnešiem, organizatoriem, brīvprātīgajiem un skatītājiem.

Šajā diskusijā runāsim par to, kā mēs varam veicināt atvērtību un drošību plašākā šo vārdu izpratnē.  Diskutēsim par to, ko no iesaistīšanās kriminālsodu izpildē var iegūt autosports, vienlaicīgi palīdzot veidot mūsu sabiedrību drošāku? Interaktīvā diskusijā, iesaistot ekspertus un auditoriju, meklēsim atbildes uz jautājumiem un skaidrosim, cik daudzšķautņaina ir sabiedrībā izciešamo sodu izpilde Latvijā, un cik liels un dažāds ir plašākas sabiedrības, organizāciju, un iesaistīto individuālais ieguvums.

Sarunas dalībnieki dalīsies savā pieredzē – atklājot arī lietas un faktus, kas līdz šim nav bijušas publicētas. Vai mēs reizēm neidealizējam sevi un cilvēkus mums apkārt? Un kā ar sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem? Galu galā – vai mēs visi neesam tikai cilvēki?

PIEDALĀS:

Mihails Papsujevičs - Valsts probācijas dienesta vadītājs
Gunārs Kosojs - Latvijas Automobiļu federācijas viceprezidents
Mārtiņš Aleksandrovičs - Latvijas moto frīstaila zvaigzne
Reinis Nitišs- Autosportists
Jānis Bergs - Cilvēks orķestris, cilvēks – organizators

 

DISKUSIJA "BIJUŠAIS IESLODZĪTAIS MUMS BLAKUS – PAGRIEZT VAI NEPAGRIEZT MUGURU?"

28.06.2019 21:30 - 22:30, DZIRKSTELE SKATUVE 16

VIDEO IERAKSTS: LMT Straume

RĪKO:

Svētā Lūkas atbalsta biedrība 

APRAKSTS:

Latvijas cietumos ir ap 3500 ieslodzīto, vairāk kā puse tur nokļūst atkārtoti. Apmēram 1500 katru gadu tiek atbrīvoti. Kas ar viņiem notiek pēc tam? Diskusijā aplūkosim, kāpēc ir tik grūti sākt jaunu dzīvi pēc ieslodzījuma un kādas resocializācijas iespējas ir pieejamas. Bijušos ieslodzītos ne tikai vecie draugi ievelk vecajā vidē, bet viņiem arī zudušas būtiskas dzīves prasmes – pat ielas šķērsošana var sagādāt problēmas, nerunājot par sarežģītākām lietām. Aplūkosim, kāda ir resocializācijas nozīme un kādi ieguvumi no tās būtu visiem. Aktualizēsim jautājumu par mūsu katra līdzatbildību pilsoniskas un iekļaujošas sabiedrības veidošanā – ko katrs no mums var darīt un kāpēc ir vērts nepagriezt muguru. Savā pieredzē dalīsies eksperti un brīvprātīgie, kuri ikdienā strādā ar cilvēkiem pēc ieslodzījuma.