Probācijas uzraudzībā esošie jaunieši iejūtas “LMT Autosporta Akadēmijas” pilotu lomā

Iedvesmojot daudzveidīgai brīvā laika pavadīšanai un motivējot izglītoties, “LMT Autosporta Akadēmija” (LMT AA) sadarbībā ar Valsts probācijas dienestu (VPD) 19. augustā aizvadīja “LMT AA Skolu kartinga kausa” un “LMT Elektrokartingu čempionāta” komandu treniņnometni, savā pulkā uzņemot arī VPD uzraudzībā esošos jauniešus. Kopā ar vienaudžiem – LMT AA komandu dalībniekiem – jaunieši iesaistījās kartingu sporta aktivitātēs, gūstot aizraujošu pieredzi un iespēju pavadīt saturīgu laiku autosporta piekritēju vidū. 

Turpinot VPD aizsāktās tradīcijas vasarā iesaistīt jauniešus daudzveidīgās izglītojošās sportiskās aktivitātēs, šoreiz sešiem VPD uzraudzībā esošajiem jauniešiem bija iespēja izmēģināt pasaulē populāro kartingu sportu LMT AA vadībā. 

Imants Mozers, Valsts probācijas dienesta sabiedrisko attiecību vadītājs: “Jau daudzu gadu garumā VPD rīko akciju “Cilvēks cilvēkam” Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem, ļaujot notiesātajiem jauniešiem iepazīt daudzveidīgās izglītības un sevis pilnveides iespējas, kā arī paplašinot interešu loku un gūstot pozitīvu pieredzi. Šī gada jūnijā akcijas ietvaros pie jauniešiem Cēsīs viesojās LMT AA kartingu projektu vadītājs motofrīstaila zvaigzne un mentors Mārtiņš Aleksandrovičs, stāstot par savu pieredzi FMX un šābrīža aktivitātēm LMT AA. Esam gandarīti par Mārtiņa atsaucību un entuziasmu, rodot iespēju sadarbību turpināt, sarīkojot fantastisku nometni, kurā tika iesaistīti arī jaunieši, kas nonākuši VPD redzeslokā. Šī ir unikāla iespēja jauniešus iepazīstināt ar autosporta pasauli un kopā ar izciliem latviešu sportistiem gūt jaunas emocijas, kas iedvesmotu virzībai pretī mērķim.” 

“”LMT Autosporta Akadēmijas” mērķis ir iedvesmot jauniešus pilnveidot zināšanas un sasniegt jaunas virsotnes. Varam lepoties ar mērķtiecīgu jauno Latvijas autosportistu komandu un vēlamies dalīties ar šo degsmi, iedvesmojot arī citus jauniešus, kuriem dzīvē nācies saskarties ar grūtībām. Bijām priecīgi mūsu lokā uzņemt jaunus sporta entuziastus, lai sniegtu noderīgas prasmes un stiprinātu viņos pārliecību par saviem spēkiem,” stāsta Mārtiņš Aleksandrovičs, LMT AA kartingu projekta vadītājs. 

Treniņnometnē līdzdarbojās LMT AA kartingu un elektrokartingu komandas un mentori. Par treniņa dalībnieku fizisko un emocionālo sagatavotību rūpējās Andžejs Reiters, personības izaugsmes un fizioloģiskā reakcijas ātruma uzlabošanas treneris, bet ar profesionāla autosportista zināšanām dalījās Mārtiņš Sesks, LMT AA rallija pilots un 2018. gada Eiropas rallija čempions. Jauniešus uzrunāja arī Kalvis Skrastiņš, jaunais Baltijas FMX braucējs, kurš savulaik pats nonācis Valsts probācijas dienesta uzraudzībā, bet ar mentora Mārtiņa Aleksandroviča palīdzību un iedvesmu ir mainījis savu dzīves ceļu un pievērsies motosportam, gūstot lieliskus panākumus. 

Kopā ar mentoriem dienesta uzraudzībā esošie jaunieši varēja ne vien uzzināt vairāk par motoru sportu kā iespēju izaicināt sevi jauniem dzīves sasniegumiem, bet bija arī aicināti izmēģināt spēkus praktiskos treniņos, iejūtoties profesionālu kartinga pilotu lomā īstā sacīkšu trasē “333”. Lai veicinātu sportisku konkurenci, LMT AA pilots Mārtiņš Sesks jauniešiem sarūpēja kārtīgu treniņu – iepazinuši kartingu vadīšanu, jauniešus sagaidīja sacensības savā starpā. Jauniešu uzdevums bija analizēt trasi un izvēlēties ātrāko un racionālāko trajektoriju, kopā ar M. Sesku atzīmēt trases shēmu un savu stratēģiju pierādīt braucienā. Gluži kā īstās sacīkstēs. 

Kristaps (16 gadu), viens no VPD aicinātajiem treniņnometnes dalībniekiem, atzīst: “Nometnes laikā varējām iemācīties, kā sagatavoties startam – iesildījāmies, iemācījāmies izbraukt trasi un varējām sēsties pie kartinga stūres. Tas bija daudz grūtāk, nekā izskatās no malas. Bija liels prieks satikt autosporta zvaigznes un mācīties no viņu pieredzes. Ļoti aizķēra arī Reitera stāstītais par mērķiem, kļūdām, kļūdīšanos un neapstāšanos, virzoties uz mērķi.” 

Par “LMT Autotransporta Akadēmiju” 

“LMT Autotransporta Akadēmijas” ģenerālsponsors jau devīto gadu ir Latvijas Mobilais Telefons, un to atbalsta arī Latvijas Automobiļu federācija. LMT AA jau ceturto sezonu rīko “LMT AA Skolu kartinga kausu” un “LMT Elektrokartingu čempionātu”, un šogad sacensībās piedalās 15 mācību iestāžu un jauniešu jaunrades centru kartingu komandas no visas Latvijas. Sacīkšu mērķis ir iedvesmot tehnikumu un vidusskolu audzēkņus motivēti aizpildīt brīvo laiku, izglītot sevi tehniskajā jaunradē, pievērsties autosportam, kā arī papildināt ar nozari saistīto Latvijas izglītības iestāžu mācību programmu bāzi ar aktualitātēm inovatīvās elektropiedziņas jomā.