Sarunu festivālā "LAMPA" uz diskusiju aicina Valsts probācijas dienests un Ieslodzījuma vietu pārvalde

 

Šī gada 30.jūnijā 14:00 sarunu festivālā "LAMPA" notika VPD un IeVP rīkota diskusija "Kriminālsoda izpilde Latvijā – atriebībai vai taisnīgumam?".

Kriminālsods - dažiem šis vārds vien pazibējis gar acīm, lasot ziņas, bet citus tas skāris dziļi personiski. Cik ļoti tas skāris mūs visus kopumā? Vai mēs - sabiedrība esam gatavi rīkoties, lai veidotu drošāku vidi ap sevi? Interaktīva diskusijā, iesaistot ekspertus un auditoriju, diskusijas dalībnieki pārrunās un skaidros to cik, patiesībā, daudzšķautņaina ir kriminālsodu izpilde Latvijā, kādas atziņas ir gūtas pēdējo gadu laikā, kāda ir pasaules pieredze, kuru esam pārņēmuši, ko Latvijas sabiedrības drošība no tā ieguvusi, cik liela loma sabiedrības drošības jautājumos ir pašai sabiedrībai.

Diskusijā piedalījās gan profesionāļi (Valsts probācijas dienesta vadītājs Mihails Papsujevičs, Ieslodzījuma vietu pārvaldes projektu vadītājs Māris Luste), gan brīvprātīgie (Linda Galino, Rube Goldberg filozofs Alberto Di Gennaro, reperis Ansis), kas dažādos veidos ir iesaistījušies Valsts probācijas dienesta un Ieslodzījuma vietu pārvaldes iniciatīvās, tai skaitā ar kriminālo justīciju nesaistīti sabiedrībā plaši pazīstami cilvēki (Ielu kultūras un sporta kustības "Ghetto Games" dibinātājs Raimonds Elbakjans). Diskusiju vadīja festivāla moderators žurnālists, Aidis Tomsons. Diskusijas ietvaros ar muzikālu priekšnesumu uzstājās reperis Ansis. Tā ietvaros varēja dzirdēt hip hop mūzika sierakstu, kas tapis kopā ar ieslodzītajiem jauniešiem Cēsu Audzināšanas Iestādē Nepilngadīgajiem Kaņepes Kultūras centra un Dirty Deal Audio muzikālā projekta ietvaros.

Pēc diskusijas uz "DOTS" skatuves Valsts probācijas dienests un Ieslodzījuma vietu pārvaldes pārstāvji laikā no plkst. 16.00 līdz 17.30 turpināja sarunas ar interesentiem "Iespēju teltī". Teltī apmeklētāji tika iepazīstināti ar notiesāto elektroniskās uzraudzības sistēmas darbību, brīvprātīgā darbu, kā arī citiem uzlabojumiem un pārmaiņām, kas ieviesti Latvijas korekcijas dienestu sistēmas darbībā.

Diskusijas tiešraides ierakstu iespējams noskatīties LMT straume  

Dalība festivālā notika Norvēģijas finanšu instrumenta programmas noslēguma pasākuma ietvaros sadarbībā ar Finanšu ministriju un Tieslietu ministriju (Norvēģijas finanšu instrumenta 2009.-2014. gada plānošanas perioda programmas apsaimniekotāju).