Jaunumi
VPD draudzības spēle telpu futbolā

Trešdien, 8. martā, pirms telpu futbola izlašu spēles starp Latvijas un Slovākijas komandām, Zemgales Olimpiskajā centrā ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) atbalstu tika aizvadīta draudzības spēle starp probācijas klientiem, darbiniekiem un brīvprātīgajiem.

Futbols kā pasaulē populārākais un visdemokrātiskākais sporta veids ir atvērts visiem. Notikusī spēle ir lielisks piemērs, kā draudzīgā atmosfērā labi pavadīt laiku ar cilvēkiem no dažādām sabiedrības grupām.LFF atbalsta šādu tradīciju un izceļ tās nozīmi ilgtermiņā. LFF Sociālās atbildības programmas ietvaros īsteno projektu "Atvērto durvju diena". Projekta mērķis ir iepazīstināt dažādas iedzīvotāju grupas ar futbolu. Ne tikai iepazīstināt ar spēli, bet sniegt arī ieskatu, kā aktīvs dzīvesveids un sportiskas aktivitātes var palīdzēt uzlabot cilvēku dzīves plašākā kontekstā. Spēle starp probācijas klientiem, speciālistiem un brīvprātīgajiem ir viens no šī projekta īstenošanas veidiem.

LFF šajā projektā pārstāv LFF Futbola attīstības departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs Eduards Borisevičs, futbola sociālās atbildības speciāliste Alise Pētersone, kā arī LFF prezidenta palīgs Askolds Uldriķis. Visi spēles dalībnieki dāvanā saņēma A. Uldriķa grāmatu "Es sēdēju tikai vienreiz". Tā stāsta par bijušā Latvijas izlases futbolista Andreja Rubina sarežģītajiem dzīves līkločiem, kuri, cita starpā, ieskicē arī veidus, kā futbols var būt glābiņš, drošības balsts un mērķis, kas palīdz dzīvē.

Mēs pateicamies LFF par iespēju šajā unikālajā draudzības spēlē iesaistīt gan probācijas klientus, gan probācijas speciālistus, gan mūsu brīvprātīgos. Šis notikums ir piemērs tam, ka cilvēks var pieļaut kļūdas, taču tas nenozīmē, ka viņš nevar līdzdarboties mūsu sabiedrībā un mainīt savu dzīvi. Esmu pārliecināts, ka šis ir tikai sākums plašākai sadarbībai starp Valsts probācijas dienestu un LFF, veidojot iekļaujošāku, drošāku, gudrāku un labāku sabiedrību. Tā par notikumu Valsts probācijas dienesta vadītājs Imants Jurevičius.

Pēc draudzības spēles aizvadīšanas projekta dalībnieki kopīgi noskatījās FIFA Pasaules kausa kvalifikācijas spēli telpu futbolā starp Latvijas un Slovākijas valstsvienībām.

Spēles foto reportāžā pieejama Latvijas Futbola federācijas mājas lapā.