Jaunumi
Tamāra Krēsliņa ar balvu "Cilvēka izaugsmei"

10. decembrī svinīgā ceremonijā Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā apbalvoja piecus “Balvas cilvēka izaugsmei” 2020.gada laureātus, godinot cilvēkus un organizācijas, kas ar savu pašaizliedzīgo darbu veicinājuši sabiedrības labklājību, un ar degsmi ilggadīgi strādā, lai stiprinātu cilvēkus, būtu atbalsta punkts grūtākās dzīves situācijās. Pateicības vārdus laureātiem veltīja gan balvas organizatori – Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga un ASV vēstnieks Latvijā Džons L. Kārvails, gan arī vairākas valsts augstākās amatpersonas, tostarp arī Valsts prezidents Egils Levits. 
Balvu par sociālo atbildību saņēma Tamāra Krēsliņa, Valsts probācijas dienesta brīvprātīgā darba veicēja resocializācijas jomā (līdzgaitnieks). Tamāra ikdienas darbā ar savu klātbūtni, dzīves pieredzi un zināšanām atbalsta jauniešus, kas izdarījuši likumpārkāpumus, palīdz viņiem risināt dažādus sociālās dabas jautājumus, kā arī iedvesmo apgūt jaunus brīvā laika pavadīšanas veidus.

Balvu par izcilu ieguldījumu Latvijas nākotnē saņēma Natalja Novikova, kura jau desmit gadus, atrodoties ratiņkrēslā, radusi iespēju palīdzēt citiem – nodibinot labdarības fondu “LiveIntegro” biedrība, kuras mērķis ir sekmēt personu ar invaliditāti izglītību, kultūru, sportu, sociālo rehabilitāciju, arodapmācību, nodarbinātību, kā arī vides un informācijas pieejamību. 

Balva par izcilu ieguldījumu veselībā un labklājībā tika pasniegta Elīnai Tolmačovai, Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītājai.
Laikā, kad valstī tika noteikta ārkārtējā situācija, Elīna nekavējoties iesaistījās ārkārtas situācijas – vīrusinfekcijas Covid-19 izplatības novēršanas profilaktiskajos pasākumos un profesionāli koordinējošā darbā – rūpējoties par savas pilsētas iedzīvotājiem un darot vairāk kā to paredz darba pienākumi.

Balva par izcilu ieguldījumu izglītībā šogad nonāca Ezeres pusē, pie amatnieka Alvida Pupša, aktīva sabiedriskās dzīves atbalstītāja savā pagastā. Alvids kopš 2015. gada vada biedrības “Mūsu ligzda” un Ezeres mazpulka “ASNI” organizētās bezmaksas kokamatniecības nodarbības.

Šogad tika pasniegta arī īpaša Specbalva - “Par pašaizliedzīgu darbu Covid-19 negatīvo seku novēršanā”, kuru no Valsts prezidenta Egila Levita rokām saņēma brīvprātīgo kustība #paliecmājās (šobrīd “Viegli palīdzēt”). 

Tiešsaistes ceremonijas video vēlreiz iespējams noskatīties šeit: https://bit.ly/2K9S3sQ