Jaunumi
Akcijas viesu kopbilde

20. jūnijā, Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem notika ikgadējā Valsts probācijas dienesta akcija “Cilvēks – cilvēkam”. Šoreiz akcijā piedalījās Latvijas 3X3 basketbola izlases spēlētājs, olimpiskais 3X3 čempions Kārlis Lasmanis un hip-hop mākslinieks Deniss.

Pasākuma laikā jauniešiem ar akcijas viesiem bija iespēja ne tikai kopā iesaistīties dažādās sportiskās aktivitātēs, spēlēt draudzības spēles basketbolā, bet sarunās uzzināt par Kārļa un Denisa dzīves ceļiem līdz panākumiem profesionālajās karjerās.

K. Lasmanis: “Katram cilvēkam un arī sportistam ir savs dzīves stāsts, taču katru stāstu palīdz veidot apkārtējie. Ikvienam no mums ir iespēja  pasniegt roku otram, parādīt jaunu virzienu un iedvesmot pozitīvām pārmaiņām. Tas parasti neprasa daudz, bet otram var būt īpaši nozīmīgi. Basketbols ir komandas sporta veids un tā pamatā ir daudz vairāk nekā fiziskā sagatavotība un talants. Tas iemāca saskarsmes prasmes, cieņu, disciplīnu un atbildību gan pret komandas biedriem, gan pretiniekiem, gan faniem. Man ir liels prieks, ka kopā varējām pavadīt iedvesmas, aktivitāšu un īstu sarunu piepildītu laiku, kas jauniešiem deva pozitīvu iedvesmu turpmākai izaugsmei, veidojot sevi un vidi sev apkārt labāku. Tas ir izcili, ka ar mani uz akciju kopā atbrauca arī Deniss. Arī viņam bija daudzas atziņas par izaicinājumiem, tiecoties uz saviem mērķiem, kuras ar interesi jaunieši uzklausīja.”

Deniss: "Arī es esmu bijis riska grupas jaunietis, laikā, kad mācījos pamatskolā. Daudz saskāros ar mobingu, kā arī daudz iekūlos nepatikšanās. Mēs neizvēlamies, kur piedzimsim un kādā vidē augsim, bet varam izvēlēties ceļu ko turpmāk iesim. Tev būs cilvēki apkārt, kas mīl Tevi un atbalsta, ja Tu tāds būsi pret citiem. Es zinu, ka mīlestība ir atslēga, jo tas izglāba mani. Šajos jauniešos ir jūtama liela gaisma, neskatoties uz to, kam viņi ir gājuši cauri. Ja mēs palīdzēsim viens otram saprast šo gaismu un nebūsim vienaldzīgi, mēs palīdzēsim mainīt dzīves."

Akcijas mērķis ir uzrunāt un iedvesmot jauniešus pozitīvām pārmaiņām, palīdzot uzlabot viņu savstarpējās komunikācijas un sadarbības prasmes, kā arī vienkārši radīt pozitīvas emocijas, esot kopā un produktīvi pavadot laiku. Daloties ar savām zināšanām, pieredzi, darba  ieguldījumu, mēs varam veidot labāku sabiedrību. Katru gadu akcijas ietvaros spilgtas un jauniešiem interesantas personības jauniešus iepazīstina ar savu profesiju, hobijiem, dzīves gaitām un ar savām labajām vai kļūdainajām izvēlēm.