Jaunumi
Meitene tumša gaitenī apķērusi kājas

23.novembrī Latvijā tiek atzīmēta Eiropas diena bērnu aizsardzībai pret seksuālo vardarbību. Lai apzinātu speciālistu resursus un to pieejamību, aktualizētu starpinstitūciju sanāksmju izmantošanu ikdienas darbā un stiprinātu speciālistu kopu darbā ar personām, kuras veikušas noziedzīgu nodarījumu pret tikumību un dzimumneaizskaramību, š.g. 23.novembrī Valsts probācijas dienests organizē konferenci "Resursu atklāšana un pieejamība speciālistu darbā". 

Pirms 10 gadiem, kad Valsts probācijas dienestā tika uzsākts specializēts darbs ar personām, kuras veikušas dzimumnoziegumus, tika aizsākta arī speciālistu, kuri strādā ar šīm personām, kopas veidošana. Šī kopa gadu gaitā ir paplašinājusies un šodien tajā ir Valsts probācijas dienesta, Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Valsts policijas un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas speciālisti, akadēmiķi, pētnieki u.c. Reizi gadā šie profesionāļi tiekas konferencē, kas ir izcila iespēja, lai dalītos ar pieredzi un apmainītos ar informāciju par jaunākajām tendencēm nozieguma izdarīšanā, prevencijā un darba praksē atkārtotu noziegumu izdarīšanas mazināšani. Ilona Linde, Valsts probācijas dienesta vadītāja vietniece funkciju jautājumos 

Konferenci Valsts probācijas dienests rīko jau 7 gadu. Šī gada konference "Resursu atklāšana un pieejamība speciālistu darbā" tiešsaistē pulcēs vairāk kā 200 speciālistus no Valsts probācijas dienesta, Ieslodzījuma vietu pārvaldes, Valsts policijas un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas. Konferences galvenās tēmas būs:  

  • “Dzimumnoziedznieku attīstības trajektorijas: viena vai vairākas?”; 

  • “Eiropas Padomes rekomendācijas darbā ar personām, kuras veikušas dzimumnoziegumus”; 

  • “Virtuālo procesu vadība vai kiberveselības psiholoģija”; 

  • “Seksuāla rakstura noziegumi internetā. Resursi un darba metodes recidīva risku mazināšanai”; 

  • u.c.