Jaunumi
Lampa banner

Pievienojies Valsts probācijas dienesta paneļdiskusijai "Vardarbība jauniešu vidū — saruna, strīds, noziegums!" sarunu festivālā LAMPA!

Pievienojies klātienē - festivāla LAMPA “Gaismas pils” studijā, Latvijas Nacionālā bibliotēka / National Library of Latvia Ziedoņa zālē.

Pievienojies tiešraidē - pasākums tiks translēts Latvijas Republikas Tieslietu ministrija Facebook lapā, Esi līdzgaitnieks jauniešiem Facebook lapā, TV 24 kanālā un festivāla LAMPA mājas lapā

 

Diskusijas apraksts

Šodien viena no lielākajām problēmām jauniešu vidū ir nespēja veidot attiecības un nepieciešamības gadījumā risināt konfliktus, kas nereti noved līdz pat noziegumam. Ir svarīgi atcerēties, ka noziegums jaunieti un jaunieša nākotni var būtiski ietekmēt. Ja izdarīts noziegums, tiesībsargājošām iestādēm un speciālistiem ir jāveic sarežģīts darbs, lai noziegumā iesaistītās puses varētu nonākt atpakaļ uz veselīgas dzīves ceļa. Vai mums — plašākai sabiedrībai — nav pienācis laiks ieskatīties problēmai acīs un visiem kopā rīkoties, pirms noziegums jau atkal ir noticis?

Valsts probācijas dienests un Ieslodzījumu vietu pārvalde ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu jau ceturto gadu īsteno projektus, kas stiprina un modernizē Latvijas korekcijas dienestu sistēmu. Ceļā uz drošāku sabiedrību projekti ne tikai ceļ probācijas un cietumu darbinieku profesionālo kapacitāti, bet arī, iesaistot sabiedrību, būvē unikālu brīvprātīgā darba sistēmu probācijas un cietumu klientu atbalstam.

 

Rīko:

Tieslietu ministrija

Sadarbībā ar:

Valsts probācijas dienests

 

Vada:

Dāvis Valdnieks

Pasākumu vadītājs, televīzijas producents, bijušais LTV "Rīta Panorāmas" un citu raidījumu vadītājs

 

Piedalās:

Mārtiņš Aleksandrovičs - 2Latvijas moto frīstaila zvaigzne

Arlita Laine - Probācijas speciāliste darbā ar bērniem un jauniešiem

Kristiāna Lapiņa - Sociālās uzvedības korekcijas eksperte, sociālpsiholoģisko treniņu un programmu vadītāja

Emīls Ūdris - Klīniskais psihologs ar papildu izglītību kognitīvajā neirozinātnē, Pusaudžu resursu centra programmu virsvadītājs

Sanda Gertnere - Ghetto Games