Jaunumi
Sportisti spēlē telpu futbolu

Š.g. 20.decembrī Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem (Cēsu AIeN) notiks ikgadējā Valsts probācijas dienesta (VPD) akcija “Cilvēks – cilvēkam”. Šoreiz akciju Valsts probācijas dienests rīko kopā ar vienu no saviem sadarbības partneriem – Latvijas Futbola federāciju (LFF).  

Akcijas mērķis ir uzrunāt un iedvesmot jauniešus pozitīvām pārmaiņām, palīdzot uzlabot viņu savstarpējās komunikācijas un sadarbības prasmes, kā arī vienkārši radīt pozitīvas emocijas, esot kopā un produktīvi pavadot laiku. Daloties ar savām zināšanām, pieredzi, darba  ieguldījumu, mēs varam veidot labāku sabiedrību. Katru gadu akcijas ietvaros spilgtas un jauniešiem interesantas personības jauniešus iepazīstina ar savu profesiju, hobijiem, dzīves gaitām un ar savām labajām vai kļūdainajām izvēlēm. Zinot jauniešu lielo interesi par futbolu, šoreiz akcijā ar jauniešiem tiksies LFF tiesnesis Jurijs Popovičenko. Pasākuma laikā jaunieši tiks iepazīstināti ar telpu futbola sporta specifiku un tiesāšanas niansēm. Izglītojošu lekciju par futbola tiesāšanu pasniegs Jurijs Popovičenko (LFF Vidzemes un Ziemeļaustrumu reģionu tiesnešu koordinators; Virslīgas, 1. līgas un 2. līgas inspektors). Pēc lekcijas notiks arī kopīga telpu futbola spēle ar iestādes jauniešiem. 

LFF futbola sociālās atbildības speciāliste Alise Pētersone 

Esmu gandarīta par to, ka tiek sperts pirmais praktiskais solis nesen uzsāktajā sadarbībā ar VPD – izglītojoša lekcija Cēsu AIeN jauniešiem. Futbols daudziem ir ne tikai sporta veids, bet arī dzīves veids un dzinulis personības transformācijai pozitīvā virzienā. Viens no spilgtiem piemēriem tam ir futbola leģenda Andrejs Rubins. 

LFF Vidzemes un Ziemeļaustrumu reģionu tiesnešu koordinators; Virslīgas, 1. līgas un 2. līgas inspektors Jurijs Popovičenko  

Es uzreiz prieku piedāvājumam piedalīties akcijā, jo man ļoti patīk darbs ar jauniešiem. Man ir vienmēr paticis dalīties ar savu pieredzi, mācīt un sekot līdzi jauniešu izaugsmei. Šī jauniešiem būs izcila iespēja uzzināt kas ir futbola noteikumi, iegūtās zināšanas uzreiz izmantot, saskatīt kopīgo ar ikdienas dzīves noteikumiem un atbildību. Jau 37 gadus esmu futbolā. Esmu LFF licencēts treneris, tiesnesis, inspektors un instruktors, savukārt no 2014. gada esmu arī reģionu tiesnešu koordinators. 

Papildus: 

2023. gada 4.oktobrī tika parakstīts memorands par sadarbību starp Valsts probācijas dienestu un LFF. Sadarbība paredz veicināt pilsoniskās sabiedrības ieguldījumu noziedzības mazināšanā, sociāli atstumto personu iekļaušanos sabiedrībā un sabiedrības līdzdalību probācijas klientu resocializācijā, tādējādi sekmējot sabiedrības drošību, taisnīguma atjaunošanas pieeju iedzīvināšanu un attīstību. Šobrīd abu pušu sadarbība tiek plānota pasākumos, kas vērsti uz probācijas klientu sociālo iekļaušanu, lietderīgu brīvā laika pavadīšanu un veselīga dzīvesveida veicināšanu, tostarp LFF organizētajos treniņos, draudzības spēlēs un citos sporta pasākumos, probācijas klientu iesaistīšanu neformālās izglītības aktivitātēs un pasākumos, kas vērsti uz brīvprātīgā darba popularizēšanu un veicināšanu.