Jaunumi
VPD pārstāvji kongresā

Š.g. 16.-18. aprīlī Hāgā, Nīderlandē norisinājās 6. Pasaules probācijas kongress (6th World Congress on Probation and Parole). Pasaules probācijas kongress notiek reizi divos gados. Tas apvieno vadošos ekspertus, pētniekus un praktiķus no visas pasaules, lai popularizētu un attīstītu probācijas jomu pasaulē.  Šoreiz kongresā kopā ar vairāk nekā 500 dalībniekiem no 60 valstīm piedalījās arī pieci Valsts probācijas dienesta (VPD) pārstāvji.

Kongresa dalībniekus savā prezentācijā uzrunāja VPD sabiedrisko attiecību vadītājs Imants Mozers. Viņa prezentācija bija veltīta paņēmieniem kā efektīvāk skaidrot probācijas darbu plašākai sabiedrībai, izaicinājumu un iespēju pilnajā, šodienas dinamiskajā informācijas telpā. I. Mozers sniedza ieskatu metodēs, koncepcijās un piemēros, kas Latvijā jau veiksmīgi īstenoti, lai veidotu un stiprinātu probācijas naratīvu sabiedrībā.

VPD vadītājs Imants Jurevičius piedalījās kongresa darba grupās “Future Track”, kurās kopā ar citu valstu kolēģiem apzināja nākotnes izaicinājumus probācijas jomā un meklēja potenciālos risinājumus probācijas efektivitātes saglabāšanai un veicināšanai nākotnē.

Pētnieku Steve Pitts (Lielbritānija) un Leo Tigges (Nīderlande) prezentācijas ietvaros tika izgaismoti izaicinājumi un peredze, veidojot probācijas sistēmu piecās valstīs. Viena no valstīm, kuras pieredze tika skatīta, bija Latvija. Prezentācijas ietvaros VPD vadošais pētnieks Anvars Zavackis dalījās ar pārdomām par izaicinājumiem divtūkstošo gadu sākumā, kad Latvijā tika veidota probācijas sistēma.

Kongresa norises laikā VPD pārstāvjiem bija iespēja satikt kolēģus no citām valstīm un stiprināt jau aizsākto sadarbību, piemēram ar kolēģiem no Ukrainas, Nīderlandes, Somijas, Horvātijas, Austrijas u.c., kā arī pārrunāt jaunas sadarbības iniciatīvas.

Vairāk par 6. Pasaules probācijas kongresu (6th World Congress on Probation and Parole)