Jaunumi
probācijas speciālisti un Ioan Durnescu

Pagājušajā nedēļā Valsts probācijas dienesta speciālisti uzsāka mācības darbā ar probācijas programmu, kas ir vērsta uz uzvedības un domāšanas maiņu probācijas klientiem, kuri vadījuši transportlīdzekli reibumā. Nākamgad šo probācijas programmu paredzēts izmantot Valsts probācijas dienesta darbā ar personām, kuras sodītas par transportlīdzekļa vadīšanu vismaz 1,5 promiļu reibumā, lai atturētu tās no atkārtota likumpārkāpuma veikšanas.

Valsts probācijas dienesta Probācijas programmu nodaļas vadītāja Krista Skara uzsver: “Valsts probācijas dienesta mērķis ir attīstīt jaunus darba instrumentus, kas balstīti pētījumos un efektīvas prakses analīzē. Tas ir īpaši svarīgi, lai strādātu ar probācijas klientiem, kam ir specifiskas kriminogēnas vajadzības un riskanta uzvedība, piemēram, transportlīdzekļa vadīšana reibumā”.

Šogad paredzētas vēl papildus mācības, lai nostiprinātu zināšanas un sagatavotos programmas ieviešanai darba praksē 2024. gadā.

Mācības probācijas speciālistiem vadīja programmas izstrādātājs, Bukarestes Universitātes profesors Ioan Durnescu. Profesors Durnescu ir starptautiski atzīts kriminoloģijas un tiesību jomas eksperts, kurš līdzdarbojies vairāku nozīmīgu pētījumu un projektu izstrādē Eiropā un citviet pasaulē. Viņa pētījumi galvenokārt bijuši par probācijas praksi, resocializācijas procesiem un efektīvas kriminālās justīcijas sistēmu veidošanu.