Aktualitātes Klientu plānošanas un nodarbinātības atbalsta blokā

 

2018. gada 1. ceturksnī projekta darbības Nr. 1. “Integrēti profesionālās piemērotības noteikšanas un prasmju pilnveidošanas pasākumi ieslodzītajiem” ietvaros sešās ieslodzījuma vietās (Daugavgrīvas cietumā, Jēkabpils cietumā, Brasas cietumā, Iļģuciema cietumā, Jelgavas cietumā un Rīgas Centrālcietumā) 99 klienti saņēmuši Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) karjeras konsultācijas pirms iesaistīšanās profesionālās izglītības programmās.

Šīs pašas darbības ietvaros iepirkuma "Latviešu valodas apmācības" (identifikācijas Nr. IeVP2017/118/ESF) ietvaros noslēgts pakalpojuma līgums ar SIA “Fibra” par valsta valodas apmācību organizēšanu septiņos cietumos. Viena iepirkuma daļa (pakalpojumiem Liepājas cietumā) noslēdzās bez rezultāta, tiks sludināta cenu aptauja.

Savukārt projekta darbības Nr. 2. “Pasākumi ieslodzīto un bijušo ieslodzīto karjeras plānošanai” ietvaros sešās ieslodzījuma vietās 91 notiesātais saņēma grupu karjeras konsultācijas pirms atbrīvošanas sakarā ar darba meklēšanu.

Profesionālās izglītības programmu klāsta izvērtēšanai ieslodzījuma vietās tiek veidota darba grupa tehniskās specifikācijas sagatavošanai.

Projekta apakšdarbības Nr. 3.1. “Specifiski atbalsta pasākumi bijušo ieslodzīto nodarbināšanai” ietvaros, sadarbībā ar Valsts probācijas dienestu (VPD) pabeigts darbs pie cenu aptaujas par atkarību novēršanas iespēju nodrošināšanas pakalpojumiem bijušajiem ieslodzītajiem. Notiks IeVP un VPD darba grupa par klientu atlases sistēmas izveidi efektīvai klientu iesaistei Minesotas programmā.

Apakšdarbības Nr.3.2. īstenošanai “Speciālistu, t.sk. psihologa, psihoterapeita konsultācijas bijušajiem ieslodzītajiem, lai novērstu problēmas, kas traucē klienta nodarbinātībai” tika sagatavoti līgumu projekti cenu aptaujas otrās kārtas pakalpojuma nodrošināšanai.

Apakšdarbības Nr. 3.1. “Darba prasmju attīstības programmu ieviešana visās ieslodzījuma vietās” šajā ceturksnī četrās ieslodzījuma vietās (Brasas cietumā, Iļģuciema cietumā, Jelgavas cietumā un Rīgas Centrālcietumā), sadarbībā ar biedrību “Zinis” tika īstenota radošā “NeDarbnīcu” programma ar mērķi motivēt ieslodzītos apzināt un praktiski pielietot savus iekšējos resursus jaunu biznesa ideju formulēšanai un ienākumu gūšanai, tādējādi sekmējot ieslodzīto veiksmīgu integrēšanos darba tirgū pēc atbrīvošanās. Programmas apguvē iesaistīti 128 notiesātie.

Tāpat noslēgts pakalpojuma līgums ar SIA “Buts” par profesionālās pilnveides apmācībām 9 ieslodzījuma vietās, tiek skaņoti nodarbību grafiki un dalībnieku saraksti datorprasmju programmas apguvei.

Projekta darbības Nr. 4. “Jaunu atbalsta metožu īstenošana bijušajiem ieslodzītajiem” ietvaros, sadarbībā ar VPD pirmajā ceturksnī notikušas 11 Starpinstitucionālās sadarbības grupu sanāksmes, kurās risināti 5 notiesāto gadījumi.

Aktualitātes Klientu ģimeņu saišu stiprināšanas un brīvprātīgā darba attīstības bloka

Projekta apakšdarbības Nr. 5.1. ietvaros noslēgts līgums "Pētījums par brīvprātīgo darba iespējām un līdzgaitniecības modeļa ieviešanu kriminālsodu izpildē". Uzsākts pētījums par brīvprātīgā darba iespējām kriminālsoda izpildē.

Apakšdarbībās Nr. 5.3. un 5.4. “Līdzgaitnieku atlases sistēmas izveide, tai skaitā līdzgaitnieku apmācības un līdzgaitnieku darba koordinēšana” ietvaros 1. ceturksnī, sadarbībā ar VPD ekspertiem darba grupās uzsākta brīvprātīgo un līdzgaitnieku apmācību plānošana. Apmācības plānotas aprīļa mēnesī. Apmācību organizēšanai noslēdzies semināru un ēdināšanas pakalpojumu iepirkums.

Plānojot projekta atbalsta pasākumus bijušo ieslodzīto ģimenēm (darbība Nr.6.), tika izstrādāta tehniskā specifikācija cenu aptaujai psihologu un psihoterapeitu konsultāciju iepirkšanai par "Par psihiskās veselības speciālistu konsultāciju sniegšanu ieslodzīto personu ģimenes locekļiem". Notiek saskaņošana ar juristiem. Cenu aptauja tiks izsūtīta aprīlī. Tiek strādāts pie informācijas bukleta, kurā paredzēts dažādu organizāciju darbiniekiem sniegt informāciju par Projektu, tai skaitā par apakšdarbību Nr. 6.1.

Vardarbīgo un dzimumnoziedznieku un jauniešu likumpārkāpēju ģimenēm domāto programmu iegūšanā un īstenošanā organizētas IeVP un VPD pārstāvju tikšanās par sadarbības iespējām ar nevalstiskā sektora organizācijām. Tiek pētīta Multidimensional Family Therapy (MDFT) programma, apzinātas tās izmaksas un veikta sarakste ar Igaunijas kolēģiem par programams īstenošanas pieredzi Igaunijā.

Projekta darbības Nr. 7. “Pasākumi bijušo ieslodzīto pozitīvu sociālo saišu uzturēšanai” ietvaros šī gada 1. ceturksnī organizēti 4 Ģimenes dienu pasākumi ar 41 ieslodzītā iesaisti. Ģimenes dienas notikušas Valmieras cietumā, Olaines cietuma (Latvijas cietumu slimnīca) Atkarīgo centrā un Jēkabpils cietumā.

Projekta informatīvie un publicitātes pasākumi

2018. gada 1. ceturkšņa laikā ar SIA “LGV” noslēgtā līguma "Poligrāfijas materiālu iegāde un apdruka ar piegādi” “Informācijas materiālu iespiešana ar piegādi” (Nr. 1/23/2018/5/ESF) ietvaros iegādāti un izvietoti informatīvie plakāti (roll - up stendi 200x85 cm) ar informāciju par projektu norisi IeVP administrācijā, 10 ieslodzījuma vietās, VPD administrācijā un VPD 28 teritoriālajās struktūrvienībās, kā arī NVA administrācijā.